Kukšu muižas Piena mājas pārbūve par viesu namu

Kukšu muižas Piena mājas pārbūve par viesu namu

Dzīvojamās mājas „Pienenieki” Jaunsātu pagastā, Tukuma novadā pārbūve esošā viesu nama „Kukšu muiža” vajadzībām sākās pagājušajā gadā pēc tehniskā projekta akcepta un tiks pabeigta šovasar.

19.gadsimtā būvētā muižas kompleksa piena māja pašā Kukšu dzirnavu dīķa malā bija sliktā stāvoklī – caurs jumts, satrupējušas vairākas sijas, zuduši logi un durvis, apkārt celtnei „uzaugušais” kultūrslānis mērcēja ēku - raksturīga aina būvēs, kas nav koptas vairāk kā pusi gadsimta. Tai pat laikā mājai ir izcila novietne, skaistas proporcijas, vareni koka konstrukciju izmēri un smalkas veco namdaru veidotas detaļas. Mums bija prieks ieraudzīt ēkas potenciālu un radīt projektu, kas ļauj to saglabāt, izcelt, attīstīt un nodot cilvēkiem lietošanai.

Tagad esošajai mājai pievienoti 2 papildinoši būvapjomi, jumtā pret dīķi izveidota izbūve un plašs konsolveida balkons ar brīnišķīgu skatu uz ūdens spoguli ar gulbju ģimeni, Kukšu muižas kungu māju, kastaņkokiem un ievām. Objekta galvenais būvuzņēmējs ir SIA „Gavars”.

Pirmās viesu grupas (ir iespējams uz nepieciešamo laiku izīrēt visu ēku kopumā – pārnakšņošanai, konferencēm vai semināriem vai kādām citam nodarbībām), jau ir baudījušas mājas mieru un komfortu, antīkās mēbeles, paklājus un daudzās gleznas pie sienām, senās koka konstrukcijas un vannas istabu marmora flīzes, kamīnu dzīvās uguns siltumu un skaistos skatus uz dīķa ūdens spoguli un apkārtni, skatoties pa logiem vai sēžot uz balkona.

Mums ir prieks, ka māja dzīvo un rada sajūtu, ka tāda tā bijusi vienmēr, taču mēs zinām, cik liels darbs un lieli līdzekļi ir ieguldīti, lai šo sajūtu radītu.