Krimuldas rehabilitācijas centrs

Krimuldas rehabilitācijas centrs

Skaistā, lielā laidara ēka ir Krimuldas muižas kompleksa sastāvdaļa, kas, diemžēl, pēdējos gados ir stipri cietusi un nu ir ļoti sliktā stāvoklī. Muižas kompleksa pils ēkā jau no 1928.gada līdz pat šodienai atrodas medicīnas iestāde - šodien tas ir rehabilitācijas centrs „ Krimulda”.

Domājot gan par rehabilitācijas centra darba modernizāciju, gan visa „Krimuldas” muižas kompleksa attīstību, radās ideja rehabilitācijas centra vajadzībām izbūvēt telpas bijušā laidara ēkā, kur ir daudz vietas un iespējas izvietot arī modernas šodienas iekārtas. Ēka „U” burta veidā aptver plašu pagalmu - tās zemes stāvā ērti iespējams izvietot medicīniskā rakstura telpas, bet jumta stāvā iekārtot istabiņas.

Mūsu birojs pēc arhitektes Liesmas Markovas skicēm izstrādāja šīs ēkas rekonstrukcijas tehnisko projektu. Nācās gandrīz pilnībā paredzēt nesošo konstrukciju nomaiņu (būvinženieris Igors Putniņš) un projektēt jaunus inženiertīklus (SIA „MJ Partneri” un T.Zaharenko). Diemžēl šodienas ekonomiskā situācija šo projektu pagaidām nolikusi plauktā.