Pieminekļi vācu karavīriem II Meža kapos Rīgā

Pieminekļi vācu karavīriem II Meža kapos Rīgā

Tēlnieks Ģirts Burvis uzvarēja konkursā par 2 piemiņas zīmēm Rīgas 2. Meža kapos – Landesvēra pieminekļa atjaunošanu un pieminekli 7565 Otrajā Pasaules karā kritušajiem vācu karavīriem, kuru kapi pēc kara tika nolīdzināti.

Pasūtītājs – Vācu kara kapu kopšanas tautas apvienība (Volksbund Deutsche Kriegsgräberfürsorge e. V.) un Brāļu kapu komiteja pieminekļu arhitektonisko risinājumu pasūtīja mūsu birojam. Landesvēra piemineklis savā pastāvēšanas laikā bija piedzīvojis divreizēju uzspridzināšanu un Ģ.Burvja piedāvātais veidols – vecā pieminekļa akmens gabalu atkal sastiprināšana ar nerūsējošā tērauda stieņiem, radīja jaunu, spēcīgi uzrunājošu mākslas tēlu – pieminekli piemineklim.

Atjaunotais koka zvanu tornītis, nedaudz izmainot tā atrašanās vietu, veido vārtu motīvu. Vēlāk ansamblis tika papildināts ar kritušo vārdu plāksnēm.

Piemineklis 2.Pasaules karā kritušajiem karavīriem veidots kā granīta stēla – zobens ar nolauztu galu un vienlaikus „tukšais” krusts, kur var saskatīt no savas dzimtās zemes karā prom aizrauto likteņu simboliku. No granīta un nerūsējošā tērauda veidots labiekārtojuma elements, kur glabājas grāmata ar visu 2.Meža kapos apglabāto vācu karavīru vārdiem.