Dzīvojamās mājas Liepājā, Kungu un Bāriņu ielā

Dzīvojamās mājas Liepājā, Kungu un Bāriņu ielā

Projektējamais kvartāls raksturojas ar kontrastainu telpisko vidi – uz tā un tam tiešā tuvumā atrodas vienas no vecākajām ēkām pilsētām (arhitektoniski māksliniecisko inventarizāciju veica K. Veinberga un J. Zviedrāns) un turpat blakus – padomju laika sērijveida dzīvojamās ēkas. To pašu var teikt arī par esošās apbūves mērogu – sākot no vienstāva līdz piecstāvu apjomiem.

Kvartāls ir nepilnu 10 minūšu gājienā no semantiskā Liepājas centra – Rožu laukuma, vienlaikus pietiekami liels, lai varētu izveidot mierīgu un relatīvi klusu dzīvojamā iekšpagalma telpu.

Mūsu birojs izstrādāja apbūves skiču un tehnisko projektu, kas paredz esošo māju atjaunošanu un jaunbūvju celtniecību. Tika izprojektēta mājīga dzīvojamā vide – 53 dzīvokļi, biroju telpas, pazemes un virszemes autostāvvietas 49 mašīnām, zaļumi, bērnu rotaļu laukums, atsevišķu dzīvokļu āra terases gan 1.stāva, gan jumta stāva līmenī.

Sarežģītos zemes gabala ģeoloģiskajos apstākļos, pārbaudot dažādus konstruktīvā risinājuma variantus un izvēloties ekonomiski optimālāko, un koleģiāli sadarbojoties ar mūsu arhitektu biroju un pasūtītāju – SIA „Māja M”, projekta būvkonstrukciju sadaļu izstrādāja SIA „LVCT” (būvinženieri T. Vēsmiņš un E. Ābele).

Pēc tehniskā projekta pabeigšanas, pasliktinoties valsts kopējai ekonomiskai situācijai, celtniecības darbi pagaidām nav sākti.