Viesnīcas "Baltija" parbūve par SPA viesnīcu "Opera hotel"

Viesnīcas "Baltija" parbūve par SPA viesnīcu "Opera hotel"

Ēku stacijas laukumā arhitekts Jānis Fridrihs Baumanis 1884.gadā projektēja kā pansiju, vēlāk tā ieguva viesnīcas „Bellevue” nosaukumu, bet pēc 2.Pasaules kara tā bija pazīstama kā viesnīca „Baltija”. Celtne ir arhitektūras piemineklis un atrodas UNESCO Pasaules kultūras un dabas mantojuma vietas „Rīgas vēsturiskais centrs” un valsts nozīmes pilsētbūvniecības pieminekļa „Rīgas pilsētas vēsturiskais centrs” teritorijā.

„Baltijā” bija tikai daži sanitārie mezgli katrā dzīvojamā stāvā, pagrabā kanalizācijas ūdens līdz potītēm, iekšpagalms aizbūvēts ar pussagruvušām būdām. Mūsu birojs izstrādāja ēkas rekonstrukcijas skiču un tehniskā projekta arhitektūras un būvkonstrukciju sadaļas un koordinēja visu projekta inženiersadaļu izstrādi un veica objekta autoruzraudzību.

Pateicoties ciešai sadarbībai ar pasūtītāju SIA „Marno J” un biroju „Bula un Staņēviča”, kas izstrādāja telpu interjera projektu (māksliniece Eva Staņēviča) tika radīta mūsdienīga trīszvaigžņu viesnīca ar 112 labiekārtotiem numuriem, plašu restorānu un Spa kompleksu pagrabstāvā.

Divu jaunu liftu iebūve, neizmantoto bēniņu izbūve un apaļa, zem ēkas pamatu pēdas līmeņa izveidota baseina ierīkošana bija daļa no sarežģītākajiem būvdarbiem. Atraktīvs ir jaunlaulāto numurs ēkas stūra jumta tornīti ar eksponētajām sarežģītajām vecajām jumta konstrukcijām.