Biroju ēkas jaunbūve Rīgā, Kungu ielā

Biroju ēkas jaunbūve Rīgā, Kungu ielā

2005.gadā, strādājot pie konkursa projekta, mēs par svarīgāko uzdevumu uzskatījām rātslaukuma telpu veidojošās kulises atjaunošanu. Tādēļ piedāvājām kara laikā bojā gājušās ēkas vietā būvēt celtni, kā dzegas augstums, fasādes proporcijas, dalījums un virsmas faktūra atbilstu kādreizējai arhitekta Hāberlanda projektētai ēkai, bet būtu izpildīti mūsdienīgā materiālā, lakoniskās formās.

Šī ārējā, laukuma telpu veidojošā konstrukcija no visām pusēm ietvertu stiklotu paralēlskaldni – jauno, caurspīdīgo kodolu mūra čaulā. Starp tiem radušās apejas galerijas katrā stāvā nodrošinātu evakuācijas ceļu no telpām ugunsgrēka gadījumā, bet būtu izmantojamas arī kā publiskā ārtelpa, no kā pavērtos skats no augšas uz rātslaukumu vai otrādi – kā vairāklīmeņu skatuve teatralizētiem uzvedumiem laukuma svētkos.

Īpaši atraktīva būtu augšējā stāva kafejnīca divos līmeņos ar karstās vasaras dienās transformējamu - atbīdāmu jumtu. Konkursa žūrija projektam piešķīra pirmo prēmiju, taču priekšlikuma tālāka virzība realizācijai diemžēl tika nobremzēta un pagaidām Rīga nav izmantojusi iespēju iegūt tukšajā Kungu ielas zemes gabalā šādu celtni.

Īsumā

  • Konkursa projekts (2005) - 1. prēmija