Komplekss "Konventa sēta" Kalēju ielā, Rīgā

Komplekss "Konventa sēta" Kalēju ielā, Rīgā

Mūsu biroja pirmais projekts (sākts 1993.gadā) - pirmā pieredze, saskaroties ar projektēšanu, celtniecību, būvdarbu vadīšanu un būvdarbu izsolēm patiesas tirgus ekonomikas apstākļos.
Trīs gadus ilga prakse projektējot, sekojot būvdarbiem un ikdienā tulkojot sarunas un rakstiskus tekstus no vācu valodas latviešu (reizēm arī krievu) valodā un otrādi. Kopdarbs ar vācu kolēģiem – talantīgo arhitektu Pēteri Hiboteru (Peter Hübotter 1928-2002) no Hanoveres, un kompetento būvdarbu vadītāju Lotāru Kvastu (Lothar Quast) no Brēmenes.

Pats galvenais – saskarsme ar pasūtītāju no Brēmenes - Klausu Hiboteru (Klaus Hübotter) - juristu, vienu no sekmīgākajiem Brēmenes investoriem un biznesa cilvēkiem, kas katru gadu izdod savu dzejoļu un filozofisko pārdomu krājumu mākslinieciski iesietā grāmatā.

Darba attiecības ar šiem cilvēkiem laika gaitā pārtapa sirsnīgā draudzībā, kas 20 gadu laikā kļuvušas tikai dziļākas un vērtīgākas. No bojāejas tika izglābtas 10 senas ēkas pašā Vecrīgas centrā. Un tad, 1996.gada 14.decembrī, Rīga ieguva jaunu trīszvaigžņu viesnīcu ar 140 istabām, restorānu, 4 konferenču zālēm, veikaliņiem, mākslas galeriju un biroju telpām.

Vairāk kā 15 gadu laikā šis komplekss, protams, piedzīvojis šādas, tādas pārmaiņas, taču arī šodien katrs var pārliecināties, ka tā ir rīdziniekiem un tūristiem draudzīga un iemīļota vieta.