Viesnīcas „Hotel de Rome” interjers

Viesnīcas „Hotel de Rome” interjers

Viesnīcas interjera projekts tika izstrādāts, biroja arhitektiem E.Vecumniekam un D.Bērziņam strādājot vēl akciju sabiedrībā „Komunālprojekts”. Pie šī darba piedalījās arī kolēģes M.Ass un L.Meinerte.

Ēkas ārējās arhitektūras motīvs – kvadrāts ar sakrustotām diagonālēm - tika attīstīts un plaši pielietos arī iekštelpās, sākot ar granīta grīdas rakstu un beidzot ar misiņa margu un mēbeļu detaļām un galdniecības izstrādājumiem. Ja projekta zīmējumi tika izstrādāti brūkošās padomju impērijas pēdējā brīdī, orientējoties uz tā laika ierobežotajām iespējām, tad projekta realizācija notika jau citos apstākļos.

Interjera praktiskajā izveidē jāpiemin brīnišķīgā sadarbība ar vācu iekštelpu iekārtošanas biroju no Brēmenes „Willems Wohnen” un personīgi Norbertu, Anitu un Maiku Vilemiem, kas piegādāja audumus, grīdas paklājus, mēbeles, gaismas ķermeņus un organizēja unikālu misiņa un galdniecības izstrādājumu izgatavošanu Vācijā. „Viesnīca „Roma” kļuva par vienu no pirmajiem piemēriem Rietumu kvalitātes standartiem atbilstošas iekštelpu vides radīšanā, kur līdzīgi kā viesnīcā „Rīdzene” tika apvienotas Latvijas interjera projektēšanas, dizaina un amatniecības labākās tradīcijas ar kvalitatīvām iekārtām un materiāliem no Rietumeiropas. (grāmatā „Vācu arhitekti Latvijā. Deutsche Architekten in Riga” J.Dripe 196.lappuse).

Deviņdesmitajos gados „Hotel de Rome” bija tās telpas, kur tika pieņemtas augstākās ārvalstu amatpersonas - karaļi, prezidenti un kancleri, kas vizitēja nesen atjaunotajā Latvijas valstī. Līdz šodienai lielā daļā telpu ir izdarītas dažādas izmaiņas, kas veiktas bez mūsu biroja līdzdalības.