Viļa Plūdoņa piemineklis Bauskā

Viļa Plūdoņa piemineklis Bauskā

2013.gada nogalē Bauskas novada dome izsludināja atklātu metu konkursu Viļa Plūdoņa piemineklim un skvēra labiekārtojumam Bauskā – Saules dārzā. Konkursa žūrija mūsu biroja un tēlnieka Ģirta Burvja kopīgo priekšlikumu atzina par vislabāko un uzticēja to realizēt.

Tēlnieks piedāvāja pieminekli izgatavot no nerūsējošā tērauda, tā formu veidojot kā lapu, no kuras iznāk paša dzejnieka figūra, „uz saulaino tāli” izlido gulbji, tajā lasāmi dzejas fragmenti. Pieminekļa formu valoda organiski sabalsojas ar skvēra labiekārtojuma spirālveida līnijām un esošo strūklakas baseina un iedziļinātās pusloka atpūtas zonas formām. Tika izprojektēts neliels atpūtas laukumiņš ar soliem arī Plūdoņa ielas malā, paredzot solu atzveltnes veidot kā tēlnieka autordarbus, kuru sižeti attēlo dzejnieka literāro darbu ainas.

Blakus betona bruģim paredzēts lietot arī Mūsas un Mēmeles krastiem raksturīgo dolomītu. Pateicoties labajai un lietišķajai sadarbībai ar Bauskas novada domes, būvvaldes un citu institūciju vadību un darbiniekiem, īsā laikā izdevās izstrādāt un saskaņot tehnisko projektu, Ģirtam Burvim izgatavot pieminekli un SIA „Vides serviss” veikt labiekārtošanas darbus.

2.augustā pilsētas svētku laikā piemineklis tika iesvētīts. Tēlnieka darbu pie „literārajiem soliem” paredzēts vēl turpināt.